Domácnosti - CNG osobní vozidla

Stlačený zemní plynu, neboli CNG

Obliba ekologických a ekonomicky výhodných alternativních paliv v ČR roste. Doby, kdy největší roli v úspoře paliva hrály naftové motory, jsou v dnešní době minulostí. Čeští řidiči, ať už firemní nebo ti soukromí, odhalují kouzlo alternativních paliv a to především toho nejdostupnějšího z nich – stlačeného zemního plynu, neboli CNG.

Výhody CNG:

Nízké náklady na palivo
CNG je dlouhodobě nejlevnější pohonnou hmotou. Navíc je výhodná cena dlouhodobě garantována fixací spotřební daně na minimální výši. Cena CNG se pohybuje okolo 25 Kč/kg, což odpovídá 18 Kč/m3 (1 m3 odpovídá 1 litru benzinu). U vozidel s pohonem na CNG dosahuje úspora až 60 % v porovnání se standardními PHM.

Nulová silniční daň pro firmy
Od roku 2009 platí na všechna vozidla se CNG  pohonem nulová silniční daň. Tato úspora je tedy dalším důvodem pro využití vozidel s pohonem na CNG do vozového parku vaší společnosti.

Šetrnost k životnímu prostředí
Vozy na CNG produkují výrazně méně škodlivin než vozidla s klasickým pohonem. A to nejen dnes sledovaných škodlivin – oxidů dusíku, oxidu uhelnatého, uhličitého, pevných částic, ale také i karcinogenních látek – polyaromatických uhlovodíků, aldehydů, aromátů včetně benzenu. Rovněž vliv na skleníkový efekt je u vozidel na CNG menší v porovnání s benzínem či naftou.

Bezpečnost
Vozy s pohonem na CNG jsou uzpůsobeny pro provoz na stlačený zemní plyn přímo z výroby. Mají tedy plnou tovární záruku a standardní servisní úkony. Palivo je uloženo v robustních tlakových nádržích vybavených speciálními multifunkčními ventily, takže ani v případě požáru nedojde k explozi, ale plyn se kontrolovaně vypouští. Vozy s pohonem na CNG tak jsou bezpečnější než vozidla na standardní pohonné hmoty. Palivo navíc nelze z vozidla jakkoliv zcizit.

Komfort
Vozy s pohonem na CNG nabízí vlastnosti a komfort, na který jsou uživatelé zvyklý. Plnění CNG je navíc velmi jednoduché a intuitivní.

Stále se rozšiřující síť plnících stanic
Dnes je v provozu již 120 veřejných stanic, každý rok je předpoklad uvedení minimálně 10 nových stanic do provozu. CNG plnící stanice jsou stále častěji umístěny i na standardních čerpacích stanicích na hlavních dopravních tazích. Možností je také provozování firemní neveřejné stanice přímo v areálu společnosti, či provozování domácí plničky.

Parkování
Stále více garáží umožňuje vjezd do podzemních garáží v nákupních centrech a obchodních domech.

Naše nabídka vozů:

Volkswagen passat
Volkswagen caddy
Škoda octavia
Škoda citigo
Mercedes benz B
Mercedes benz E
Volvo V70
Volvo V60
Opel zafira

V případě zájmu o jakýkoliv vůz z naší nabídky se neváhejte na nás obrátit. Zajišťujeme prodej nových i ojetých vozidel těchto značek.